Сорочка жіноча, бойківська.

Сорочка жіноча, бойківська.

Сорочка жіноча, бойківська, уставкова. Шви виконані вручну. Оздоблена вишивкою на грудях, уставках, рукавах, манжетах.
Комір – стійка (в.2см), краї нижньої частини коміра обшиті синьою та фіолетовими нитками на відстані 3,5 см з одного боку та 5,5 см з другого боку від початку коміра. Спереду в нижньому кутку є один жовтий ґудзик і петля з сірої нитки пришита на внутрішній стороні коміра. Комір до стану пришитий вручну. Біля шиї сорочка зібрана в дрібні брижі (в. 2см).
На грудях сорочка має розріз (в. 23см). Сорочка зашпиляється на три металеві затріски.
Перед сорочки на грудях прикрашений рослинним орнаментом. Узір складається з квітів (посередині шість великих, а по боках менші квіти). Домінуючі кольори: синій, зелений червоний. Вишивка вишита на окремій тканині і нашита на сорочку, по боках якої є прямі і «ялинкові» лінії.
Уставки (18х16) з’єднані з передніми і задніми полотнищами і рукавами мережкою, червоними, синіми та фіолетовими нитками. Узір на уставках рослинний (в. 6,5см). Техніка вишивання хрестик. Орнамент складається з трьох великих квіток, по обох боках зашиті прямими лініями. Згори основний орнамент доповнюють десять малих квіток. Домінує червона і зелена барви. Біля уставок рукав зібраний в брижі (в. 2,5см) на фіолетову нитку.
Під пахвою рукав з основою сорочки з’єднюється клином (8х9 см).
На рукавах в три ряди вишиті по три квітки (ружі), навколо кожної зелені листочки. На лівому рукаві нижнього ряду частина листочкв однієї квітки вишита синіми нитками. Рукав біля манжетів зібраний в дрібні брижі (в. 2,5см) на синю нитку.
Манжети (6х17см) суцільно зашиті взором, що повторює орнамент на грудях. Зашпиляються манжети на ґудзик з петлею жовтого кольору.
До нижньої частини сорочки пришите полотно (в. 9,5см) вручну сірою ниткою.
Надійшла до музею в 1996р. від п. Марти Гордій, жительки с. Головецько Старосамбірського р-ну, 1911р.н.